דלג לתוכן

הנחיות לסיוע בהתמודדות עם הילדים – השירות הפסיכולוגי של המועצה

מועצה מקומית קרני שומרון

שרות פסיכולוגי חינוכי, רח' הברוש 26

טל': 09-7929140, פקס: 7920937-09

דוא"ל: drr@zahav.net.il

 

י"ט באדר תש"פ

15.3.2020

 

הורים יקרים,

בימים אלה אנו נאלצים להתמודד עם מציאות חדשה הקשורה להתפשטות נגיף קורונה בישראל. מדובר במציאות לא מוכרת, שההתמודדות עימה כרוכה באי ודאות רבה בתחומים שונים כמו בריאות, עבודה ואיך להתנהל עם הילדים בשבועות הקרובים, כאשר מסגרות החינוך סגורות.

להלן מספר המלצות לגבי הילדים:

תיווך רגוע ועיניני – הדרך בה נסביר ונתווך לילד את המציאות, תשפיע על יכולתו להתמודד ברוגע ולא בהלה מיותרת. המידע צריך להיות מועבר באופן לא דרמטי וללא פרטים מיותרים. למשל: "יש עכשיו בעולם נגיף (וירוס), שעובר מאדם לאדם. חלק מהאנשים ישארו בריאים, ואלה שיהיו חולים יהיה להם קצת חום ושיעול…אבל כדי שכמה שפחות אנשים ידבקו, צריך להישאר בבית ולא ללכת למקומות שיש בהם הרבה אנשים, כמו בית ספר, קניון  וכו'". חשוב לענות על כל שאלה של הילד, אבל באופן מרגיע.

שמירה על קשר עם חברים ובני משפחה באמצעים טכנולוגיים.

בניית שגרה מסודרת וצפויה – עם כל הקושי לקיים שגרה במצב כל כך לא שגרתי חשוב ליצור אותה. שגרה שמכילה מחויבות, שומרת על תחושת רציפות, ומסייעת לחוסנו של הילד: הקפדה על השתתפות בלמידה מקוונת, למידה יזומה על ידי ההורים, משחק, יצירה, ספורט בתוך הבית, ארוחות משותפות. חשוב שלכל ילד יהיה תפקיד בתוך סדר היום – שכולל עזרה לבני בית אחרים. תחושה של תרומה לאחרים מחזקת גם היא את חוסנו של הילד.

תכנון פעילות לא שגרתיות שבדרך כלל לא מגיעים אליה – ארגון מחדש של החדר, אלבומים, אוספים, וכו'

מצורפות הצעות לפעילות עם הילדים.

פעילויות בבית

סיפור חברתי

 

צוות השרות הפסיכולוגי עומד לרשותכם לכל שאלה או התייעצות:

דבי:   0526162418

רחל:  0506715784

 

בברכת בריאות טובה, ושנעבור את הימים הבאים בשלום !