כל אדם בישראל מייצר בממוצע כמעט 2 ק"ג פסולת ביום. אם נכפיל את הנתון הזה במספר ימות השנה ובמספר התושבים במדינה - נמצא שהפסולת הזו מצטברת ומגיעה לממדים עצומים, תופסת מקום יקר ומזהמת את הקרקע, את מי התהום ואת האוויר. אבל לא הכל חייב להפוך לזיהום. את מרבית הפסולת אפשר למחזר, ולכן חשוב מאוד להפריד את הפסולת כבר בבית - ולהשליך לפח המתאים.

חשוב לדעת כי לפסולת מרכיבים שונים. כ-40% ממשקל הפסולת הינו חומר אורגני רקבובי (שאריות מזון), 24% הינם מוצרי נייר וקרטון שונים והשאר מורכב מפלסטיק, גזם, זכוכית פסולת בניין ועוד.

אגף שפ"ע דואג לניקיון הרחובות והגנים, לאסוף אשפה גזם גרוטאות ומכלי המחזור. ימי הפינוי הם קבועים ומתוגברים בימי החגים, על מנת למנוע מפגעים בטיחותיים התושבים מתבקשים להניח את האשפה במקום המיועד לה.

אשפה

לפחים הירוקים הפרטיים או הציבוריים מחוץ לבית שלכם. שימו לב לימי הפינוי, אשפה משליכים בתוך הפח הירוק בלבד. ישנו קנס על הנחת פסולת מחוץ לפח.

גזם

בימי פינוי הגזם, במקום שלא מפריע לתנועה או להולכי הרגל או במתחמי הגזם הפרוסים ברחבי היישוב בשאר ימות השבוע.

אריזות

לפחים הכתומים שפרוסים ברחבי היישוב בקרבת ביתך.

מה נכנס לפח הכתום ומה לא?

זכוכית

לפחים הסגולים שנמצאים במקומות מרכזיים ביישוב.

הפח הסגול מיועד לפסולת אריזות זכוכית כגון בקבוקי שמן זית, בקבוקי בושם, צנצנות קפה, צנצנות ריבה או דבש, צנצנות של מחית לתינוקות.

איפה נמצא הפח הסגול הקרוב לביתך?

קרטוניות

לפנות למכלי מחזור לקרטונים (קרטוניות) במפוזרים ברחבי היישוב. שימו לב: יש להפריד מכל פסולת אחרת לשטח את הקרטון לפני שמשליכים אותו לקרטוניה.

לימי פינוי אשפה, גזם ומיחזור לחצו כאן

תושבים יקרים הקפידו לשמור על ניקיון היישוב!