לפידים – בית חינוך ממ"ד תורני – מדעי כיתות א'-ג'

יפעת שבלב
יפעת שבלב - מנהלת בית ספר לפידים
7929450

מספר פקס: 07-920647
מייל להורים: [email protected]

אתר בית הספר

בית ספר ממלכתי דתי המיועד לתלמידי כיתות א-ג

בספר "חובת התלמידים" לאדמו"ר מפיאסצנא כתוב: "חנוך לנער על פי דרכו גם כי יזקין לא יסור ממנה (משלי כ"ב)…וכשנאמרה תיבה זו על חינוך הבנים. אז הכוונה היא לגדל ולפתח את טבעו והכשרתו של הילד שנמצאה בו במידה קטנה או בכוח , ולגלותה…"

ובהמשך: "…כי לא את השכל של התלמיד בלבד אנו מחפשים עתה. רק (-אלא) את כל התלמיד, את הנפש, את הרוח והנשמה של הילד הישראלי אנו מחפשים לקשרן באלוקי ישראל…"

החינוך, בפרט בגיל הצעיר, אינו תחרות אחר ציונים, אלא עיקרו הטמעת ערכים ועקרונות בנפש הילדים, חינוכם למידות טובות והרגלתם לישיבה על ספסל הלימודים תוך השקעה ומאמץ.

ילדים בגיל זה הינם מלאי שמחת חיים ומוטיבציה. צוות ביה"ס מתמחה ומוכשר בדרכו החינוכית-הייחודית להוציא ולנתב כוחות אלו של הילדים ללמידה ולעשייה חיובית. אנו  אוהבים את הילדים ומאמינים בכוחותיהם, מתוך הבנת עולמם הפנימי.

בית הספר כולל את שכבות הגיל א' – ג', בנים ובנות בכיתות נפרדות, וכן שתי כיתות לתלמידים ליקויי למידה המשולבים בכיתות החינוך הרגילות.

לכל כיתה יש מחנכת המלמדת תורה ומקצועות הליבה ורב מלמד המלמד את שאר לימודי הקודש. העבודה מתבצעת בשיתוף פעולה מלא כמשפחה המובילה את הכיתה לאהבת תורה ויראת שמים, תוך למידה מעמיקה וחווייתית.

אנו מלמדים במגוון דרכים, מגוונים את יום הלימודים, מתייחסים לצרכים שונים של הילדים-מתקשים ומצטיינים כאחד. שמים דגש על הטמעת אבני היסוד, תוך עבודה מעמיקה בכל הרבדים.

האווירה בביה"ס נינוחה,  משפחתית, אכפתית, מכילה,, קשובה תוך שמירה על יחס אישי.

הילדים שמחים לבוא לביה"ס.

בנוסף התלמידים נהנים בביה"ס מחדר מחשבים, ספריה, פינות למידה פרטניות, חדר אומנות, חממה וגינה חקלאית.

אנו מחנכים ילדים אוהבים ומכבדים זה את זה, שמחים בחלקם ומכירים טובה לבורא עולם, יראי שמים אוהבי תורה וארץ ישראל.