שם המעון: קרני שומרון

סמל מעון:41143

טלפון: 09-7920013

מנהלות המעון: נעה מודחי וליגל מורדו

דוא"ל : [email protected]

 

רקע על המעון:

המעון מוקם בכניסה לשכונת קרני שומרון, ומתנהל בשני מבנים סמוכים. בכל מבנה  3 כיתות המחולקות לפי קבוצות גיל ולכל כיתה יש חצר עם מתקני פעילות המותאמים לשלב ההתפתחותי של ילדי הכיתה. במעון מתחנכים כ140 ילדים מגילאי שלושה חודשים עד שלוש שנים.

במעון קרני שומרון אנו פועלים ברוח גישתה של מלכה האס. אנו מעניקות חינוך וטיפול אוהב וחם תוך הקפדה על סדר יום קבוע, הקניית הרגלים והצבת גבולות ברורים בסביבה יציבה, בטוחה ועוטפת, אשר מקנים לילד בטחון בכל תחומי החיים ומאפשרים סיפוק צרכיו הבסיסיים וצרכיו הרגשיים וההתפתחותיים. התוכנית החינוכית במעון שמה דגש על יצירת קבוצה תומכת ואוהדת מאחר ואנו מאמינות כי בתהליך החינוכי יש לפתח את הפן הרגשי חברתי לא פחות מן הפן האינטלקטואלי. לצד הגירויים המשתנים בתוך המעון חשוב לנו לתת לילדים להתמודד עם קשיים, לעודד להתנסות בעצמם וללמוד גם מניסיונות לא מוצלחים. מטרת העידוד היא להביא לחיזוק באמונה בכוחו וביכולתו של הילד ולנטוע בו את אומץ הלב להיות עצמאי, סקרן וחקרן.

במעון מתקיימים שעורי ריתמוסיקה לילדים בכיתות הבוגרים, הפעוטות ובכיתת התינוקות הגדולים. הילדים נהנים מפעילות יומית בחדר כושר מאובזר (ג'מבורי) ומפעילות יומית בכיתה: משחקי קופסא מודרכים, משחק חופשי, סיפור במפגש, הגשת חומרי אומנות ועוד. בנוסף, מתקיימת פעילות בחצרות: ארגז חול, חצר גרוטאות, חצר מתקנים וחצר גלגלים. הפעילויות השונות מאפשרות מתן הזדמנות לילדים לפעול ולהתפתח מתוך משחק וחקר.

המטרות החינוכיות שעליהן מבוססת עבודתנו במעון:

  • לספק את הסקרנות הטבעית של הילד.
  • לקרב את הילד למגוון רחב של חומרים וחפצים שונים.
  • לחדד את התפישה של הילד
  • לאמן את יכולתו של הילד להבחין בדומה ושונה.
  • לספק את הצורך של הילד להטביע את חותמו של סביבתו תוך תפעול ידני ויצירת שינויים בחומרים וחפצים.
  • לנצל באופן מרבי את שעות הערות של הילד לפעילות גומלין עם סביבתו.
  • להעשיר את מצבור הניסיונות של הילד, המאפשר לבנות מושגים על העולם.

דבר מנהלת המעון והצוות החינוכי:

נעה מודחי. אני חלק מצוות מעון קרני שומרון 6 שנים ועובדת בחינוך עם ילדים כבר למעלה מ10 שנים. בעלת תואר B.A עם הכשרה בפסיכולוגיה ארגונית.

בתפיסה שלנו ושל הצוות, המעון הוא בית ומשפחה, וחשוב לנו להעניק גם לילדים ולכם את התחושה הזו.

צוות המחנכות מורכב ממחנכות וותיקות וצעירות אשר רובן בעלות תעודת הכשרה למטפלות (סוג 1 ו2) וכולן עברו קורס עזרה ראשונה והחייאה בפעוטות. הצוות עובר הדרכות קבוצתיות ואישיות הניתנות על ידי מנהלת המעון, על ידי המדריכה הפדגוגית, צוות המפת"ח ואנשי מקצוע. אלינו מצטרפות פעם בחודש נשות מקצוע מתחומי התפתחות הילד (פיזיוטרפיה, ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת)  מהמרכז לגיל הרך לתצפית על ילדי המעון, הדרכת וליווי הצוות.