מטבחי מעונות מועצה מקומית קרני שומרון מבשלים מידי יום מזון מגוון ואיכותי לפעוטות המעון. התפריט במעון נבנה על פי הנחיות משרד הבריאות ומשרד הכלכלה להזנת ילדים ופעוטות (לאכול ולגדול – מדריך להזנת ילדים ובני נוער במוסדות חינוך יוני 2012).

האוכל המתבשל במעונות עומד בסטנדרטים אותם דורשים משרד הבריאות ומשרד הכלכלה ובכללם: מיעוט השימוש במזון מתועש, הכנסת חלבון מן החי לתפריט, הגשת פירות וירקות טריים, אי שימוש באבקות מרק, צמצום כמות המלח במזון ועוד. חישוב כמויות המזון, גודל מנה, שילוב אבות המזון בתפריט – נעשים על פי הנחיות מדריך זה.

 עם ההקפדה על בניית תפריט מגוון העונה על הצרכים התזונתיים של הפעוטות במעון בהתאם לגילם ולהתפתחותם ישנה גם דאגה לכך שהמזון יהיה טעים, ביתי ומזמין. התיבול עדין ומגוון (כך שהילדים יחשפו למגוון טעמים מגיל צעיר), ההגשה אסטתית ובעת ישיבה בצוותא עם המחנכת-מטפלת והחברים בארוחות אנו נהנים לאכול יחד, ללמוד הרגלים ונימוסים, ולנצל את את זמן הארוחה להעשרה (שפתית, רגשית, חברתית ומוטורית). במעונות קרני שומרון זמן הארוחה הוא זמן איכות.

 לנוחותכם מצורפת דוגמת תפריט.

  • תינוקות מקבלים כל יום פירות טחונים בבוקר ומרק ירקות עם בשר טחון בצהריים (עד למעבר למזון רגיל).
  • כל מעון מרכיב את התפריט במהלך ימי השבוע באופן שונה (במעון א' מגישים דגים ביום ראשון ובמעון ב' ביום שלישי למשל).
  • הקציצות המוגשות במעון הן קציצות ביתיות ולא מוצר מתועש
  • מטבחי המעונות עומדים תחת השגחת מח' הכשרות של מועצה דתית קרני שומרון וכל מוצרי המזון הנכנסים למטבח נרכשים ממקורות מפוקחים ומאושרים.
  יום ראשון יום שני יום שלישי יום רביעי יום חמישי יום שישי
ארוחת בוקר גבינה לבנה, זיתים, סלט ירקות, לחם, שתיה חביתה,  טחינה/חומוס, סלט ירקות, לחם, שתיה גבינה צהובה, טחינה, סלט ירקות, לחם, שתיה ביצה קשה, גבינה לבנה, סלט ירקות,

לחם, שתיה

טונה, חומוס, סלט ירקות לחם ושתיה. קורנפלקס עם חלב וחלבה.

גבינה לבנה, סלט, לחם

ביניים פרי ושתיה פרי ושתיה פרי ושתיה פרי ושתיה פרי ושתיה שתיה
ארוחת צהריים פתיתים

שוקי עוף ברוטב אדום
אפונה וסלרי
מרק כתום

פסטה בולונז

מרק עדשים וירקות
ירקות מאודים

קציצות עוף והודו

קוסקוס ברוטב
מרק קוסקוס וחומוס עשיר

אורז

פשטידת דג אפויה
סלט סלק
מרק שעועית

קציצות בקר ועוף ברוטב

פתיתים מחיטה מלאה
מרק עדשים כתומות וירקות

מרק אורז

אפונה ירוקה

ארוחת מנחה לחם עם חומוס/ גבינה/ טחינה לחם עם חומוס/ גבינה/ טחינה לחם עם חומוס/ גבינה/ טחינה לחם עם חומוס/ גבינה/ טחינה לחם עם ממרח תמרים